Kärdla kirik on taas avatud

Siirad tänud mööduva aasta eest kõigile koostööpartneritele, toetajatele, meeles pidajatele ja kaasamõtlejatele, olge hoitud!

Head alanud aastat!

Jaanipäeval, 24. juunil, toimus pidulik Kärdla kiriku taaspühitsemine ning taasavamine peale kaks aastat kestnud restaureerimistöid. Põhjalik restaureerimine viidi ellu Kärdla Kiriku Sihtasutuse eestvedamisel: 2018.-2020. aasta jooksul tehti korda nii kirikuhoone kui ka selle interjöör, mille hulgas said värskenduskuuri nii altar, kantsel, kõik kirikus olevad maalid ja lühtrid kui ka kuulsa saksa firma Walckeri orel, mis on kirikus olnud alates 1904. aastast.   Piduliku taaspühitsemise ja tänuteenistuse viis läbi peapiiskop Urmas Viilma, kiriku avamisel pidas kõne Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.  

Vaata lühiülevaadet taaspühitsemise teenistusest

 

Vaata teenistuse salvestust kogu mahus

 

Kärdla kiriku restaureerimistöödega alustati 2018. aasta aprillis. Kahe aasta jooksul on hoone läbinud täieliku restaureerimise, sealhulgas saanud uue soojustatud katuse, topeltaknad, uued välisuksed, maaküttesüsteemi ja köetava põranda. Kirikutorni tippu paigaldati taastatud ja kullatud kujul tagasi malmrist, mis oli kannatada saanud tõenäoliselt II maailmasõja ajal. Lisaks tugevdati restaureerimistööde käigus torni puitkonstruktsioone ja käärkambri vundamenti, taastati välifassaad sarnaselt kiriku esialgsele viimistlusele ning restaureeriti ka kõik sisustuselemendid. Restaureerimistööde kogumaksumuseks on hinnanguliselt 1 050 000€.   Kärdla kiriku restaureerimisel ulatas oma abistava käe ka Eesti Vabariik. Projekti suurtoetajateks olid Enn Kunila, Hiiumaa vald, OÜ NG Investeeringud, Selver AS ning Jüri Käo. Kärdla Kiriku Sihtasutus tänab omalt poolt kõiki annetajaid ilma kelleta poleks kiriku restaureerimine olnud võimalik. Annetusi oodatakse ka edaspidi, sest töö kirikus jätkub ning detaile, mille restaureerimine on veel käsil, on mitmeid. Lähitulevikus loodetakse valmis saada ka akende vitraažid, algse roosakna taastamine, ristimisvaagen, kiriku ümbruse teed ning parandada parkimisvõimalusi kiriku juures. Sihtasutus ja kogudus plaanivad kõiki annetajaid tänada eraldi jumalateenistusega, mille toimumise ajast teavitatakse peatselt.   Annetusi tööde lõpuni viimiseks saab teha KÄRDLA KIRIKU SA kontole – EE772200221067568380 (Swedbank)